Ritošās daļas remonts

Transportlīdzekļa ritošā daļa ietver sevī visas tās detaļas, kas nodrošina mašīnas virzību un vadāmību uz ceļa. Nodrošina, ka mašīna uz ceļo ripo, griežas un reaģē uz mašīnai dotajām mehāniskajām komandām. Automašīnas ritošajā daļā ietilpst pusasis, amortizācija, stūrēšanas iekārtas, bukses, gultņi un visas citas detaļas, kas nodrošina mašīnas ripošanu un griešanos.

Automašīnas ritošās daļas galvenais uzdevums ir samazināt triecienus braucot pa nelīdzenu ceļa virsmu, kā arī nodrošināt drošu un ērtu pārvietošanos, tāpēc ritošā daļa regulāri tiek pakļauta paaugstinātai slodzei un to būtu nepieciešams pārbaudīt vismaz reizi pusgadā.

Arī jaunām mašīnām, ritošās daļas diagnostiku ieteicams veikt vismaz reizi gadā, kopā ar automašīnas sagatavošanu tehniskajai apskatei. Tādā veidā jūs nepalaidīsiet garām lielās problēmas, kā arī būsiet pievērsis uzmanību arī potenciālajiem bojājumiem, kas var sagādāt problēmas nākotnē. Ja jūsu automašīna ir vismaz desmit gadus veca, ieteicams ritošo daļu pārbaudīt katras sezonas sākumā, it īpaši, ja mašīna nav ilgi lietota.

Tāpat, protams, pilnu diagnostiku nepieciešams veikt pēc jebkāda trieciena saņemšanas, piemēram, iekļūstot avārijā vai uztriecoties kādam šķērslim. Varētu likties, ka visa ritošā daļa nav bojāta, taču tas var būt maldīgs priekšstats. Ritošā daļa savā starpā ir ļoti saistīta, tāpēc trieciens vienā vietā noteikti ietekmē arī citas vietas.