Bremžu remonts

Auto bremzes un bremžu sistēma kopumā ir atbildīga, lai spēkratu var apstādināt neizraisot ceļu satiksmes negadījumu. Auto bremzes tiek izmantotas katrā situācijā, kad tiek veikta apstāšanās, tiek samazināts ātrums vai tiek apbraukts kāds šķērslis, lai izvairītos no ceļu satiksmes negadījuma. Auto bremzes ir ļoti svarīga auto daļa un tai jābūt perfektā darba kārtība. Katram auto ritenim ir bremžu disks un bremžu kluči. Nospiežot bremzes pedāli salonā, bremžu kluči tiek saspiesti pret bremžu disku un auto sāk samazināt ātrumu, atkarībā no spēka, kādā piespiests pedālis.

Visbiežākās problēmas ir novērojamas bremžu klučos. Bremžu kluči ir tiešā berzē ar bremžu diskiem. Šī iemesla dēļ bremžu kluči bieži vien nodilst visātrāk. Šo defektu var pamanīt vairākos veidos. Jauniem automobiļiem ir sensori, kas padod informāciju automašīnas vadības blokam, kā rezultātā automašīnas panelī iedegās attiecīgais simbols, kas liecina, ka jāmaina bremžu kluči vai ir radusies cita problēma. Ja automašīnai nav šādu sensori vai tie nedarbojas, tad var paļauties uz izjūtām un skaņu, kas rodas bremzējot. Ja ir bojājumi tad automašīna var sākt sliktāk bremzēt, bremžu pedālis ir jāspiež stiprāk un iespēja dzirdēt metāliskas berzes skaņas. Ja metālisku skaņu dzirdam arī tad, kad nespiežam bremžu pedāli, bet vienkārši braucam, tad noteikti jādodas uz servisu, lai veiktu bremžu sistēmas diagnostiku.

Bez bremžu kluču nodilšanas pastāv virkne citu problēmu, kas var rasties bremžu sistēmā. Ja ir radušās aizdomas, ka kaut kas nav tā un auto vairs nevar nobremzēt līgani bez vibrācijām vai dīvainām skaņām, tad noteikti brauciet uz servisu.